(R)ewolucje żywieniowe.
Jak bez jęków, gróźb i próśb ogarnąć dietę dziecka?

Kurs dla rodziców dzieci w wieku 2-12 lat

Witaj w kursie (R)ewolucje żywieniowe. 
 
Dziękujemy za zamówienie naszej oferty!

Po kursie możesz się poruszać korzystając z nawigacji poniżej. Kurs składa się z 7 modułów w formie filmów wideo, albo plików mp3 do odsłuchania w drodze do pracy lub na spacerze. 

Same jesteśmy mamami i wiemy, że CZAS jest permanentnie w niedoborze. Dlatego starałyśmy się przekazać Wam maksimum wiedzy w możliwie najkrótszym czasie. 

Kliknij w zdjęcie dedykowane wybranemu modułowi, aby przenieść się do danej lekcji.

 

Zrozumieć nawyki.

 

W tym module dowiesz się jaka jest definicja nawyku. Odpowiemy również na pytanie czym są dobre, a czym złe nawyki. Dowiesz się dlaczego kształtowanie nawyków jest ważne i co one nam tak właściwie dają. Pod koniec modułu opowiemy dlaczego dla niektórych zmiana nawyków bywa trudna.

 

Jak ocenić czy waga dziecka jest prawidłowa?

 

W tym module dowiesz się jak wyglądają aktualne statystyki nadwagi i otyłości w Polsce i na świecie. Poznasz skuteczne narzędzie do monitorowania masy ciała dziecka, dzięki czemu będziesz mogła ocenić czy jest ona w normie. Dowiesz się o najpopularniejszych przyczynach nadwagi oraz poznasz odpowiedź na pytanie, kiedy i czy warto wybrać się do specjalisty?

 

Dzienniczek żywieniowy.

W tym module dowiesz się czym jest dzienniczek żywienia i jak go prowadzić. Moduł ten jest narzędziem, które pozwoli Ci ocenić dietę Twojego malucha oraz wyłapać wszelkie obszary żywienia i aktywności nad, którymi będziesz mógł pracować w kolejnych etapach kursu.

Etapy rozwoju, a jedzenie.

 

W tym module dowiesz się jakie są etapy rozwoju dziecka oraz zapoznasz się dokładnie z fazami w odżywianiu. Dodatkowo poznasz wiedzę w obszarze tego co może Cię niepokoić podczas budowania i zmiany nawyków.

5 kroków do zmiany.

 

W module dowiesz się jak zachęcić dziecko do zmian. Poznasz metod zmiany nawyków w 5 krokach. Ten moduł odpowie także na pytanie czy warto nagradzać dziecko. opowiem Ci o tym dlaczego nagrody działają, ale szybko przestają.

Utrwalanie dobrych nawyków.

 

W tym module kursu poznasz odpowiedź na pytanie jak utrwalać nawyki żywieniowe oraz jak wzmacniać motywację wewnętrzną u dziecka.

Jak zachęcić, aby nie zniechęcić?

 

Przykłady, propozycje, inspiracje. Dużo praktyki okraszonej szczyptą wiedzy o emocjach 🙂

W razie problemów technicznych kontaktuj się z nami pod adresem:

halo@pozytywnieojedzeniu.pl