(R)EWOLUCJE ŻYWIENIOWE

Jak bez jęków gróźb i próśb ogarnąć dietę dziecka?

Wiesz , że inwestycja w dietę Twojego dziecka to inwestycja doskonała, ale w w codziennym pędzie między pracą, szkołą, praniem i lekarzem o tym zapominasz? nie masz na to sił i czasu? Nie wiesz od czego zacząć? Zagrajmy więc razem w grę! Tak, dobrze słyszysz! Zmiana nawyków, nie musi zaczynać się od spraw wielkich i poważnych. Może zaczynać się od dobrej zabawy. Chcemy Ci pokazać, że to jest możliwe😊

Doskonale wiemy, jak czasem trudno w natłoku codzienności pamiętać o dobrych nawykach. Wiemy, ze chcesz dobrze odżywiać swoje dziecko, ale czasem nie masz ani czasu, ani siły nic z tym zrobić. Niby wiesz co powinnaś robić, ale… pandemia, bezruch, stagnacja i nauka zdalna. Czujesz jak narasta w Tobie frustracja z powodu tego co i/lub jak jecie (albo nie jecie...).
Daj sobie odetchnąć! Wiemy jak ciężko jest łączyć obowiązki mamy, zawodowe, rodzinne, ogarniać dom, przygotowywać posiłki. Wiemy jak bardzo potrzebujesz teraz trochę czasu dla siebie.

Dlatego chcemy choć trochę ułatwić Ci życie i przygotowałyśmy grę.

Czy w tej grze można coś wygrać? Oczywiście! Lepszą dietę Twojej rodziny, trochę więcej zdrowia i mniej jęków przy stole. I to w sposób, który nie wymaga od Ciebie Rewolucji. Przecież wiadomo, że gra ma być fajna i przyjemna, prawda?

Dialog o bingo
Bingo dziewczynka

Jak Grać?

  1. Bingo, które dla Ciebie przygotowałyśmy składa się z 20 pól. 16 pól zawiera zadania do wykonania. 4 pola to pola typu JOKER (pola oznaczone obrazkiem)
  2. Bingo możesz wydrukować i powiesić na lodówce, szafce lub innym widocznym miejscu. 
  3. Codziennie możesz wybierać razem z dzieckiem jedną czynność z planszy, sprzyjającą nauce zdrowych nawyków i razem ją wykonywać. Możesz to robić po kolei lub wybrać takie na które macie dzisiaj energię.
  4.  Jeśli wybierzesz pole JOKER, możecie razem wprowadzić dowolne zadanie. Nie bójcie się tego pola, chodzi o to by  uczyć się przez zabawę.  Zdziwisz się jak dużo ciekawych i kreatywnych  pomysłów będzie miało Twoje dziecko.

 Nasz  #tip

Jeśli chcesz wzbudzić w dziecku większą ciekawość. Wytnij kwadraciki bingo, przełóż do pojemniczka lub woreczka i losujcie codziennie jedno  zadanie do realizacji. Ta forma zabawy sprawdzi się u starszych dzieci, które umieją czytać. Codziennie będą zaskoczone jakimś zadaniem.

Dlaczego akurat GRA? Bo nie ma lepszego sposobu na trafienie do dziecka niż zabawa, to przez zabawę dziecko się uczy świata. Dlaczego nie miało by się uczyć w ten sposób o tym, że jedzenie jest fajne?Pssss. W tajemnicy Ci powiemy, że mamy takich gier kilka i nie zawahamy się ich użyć😉 Będą one jedną z części naszego kursu, który przygotowujemy. Po zapisie na listę oczekujących (zapis nie zobowiązuje do zakupu) Pozytywne Bingo pofrunie na Twoją skrzynkę. Wystarczy wydrukować i się bawić😊